Як вибрати посадковий матеріал

Отже, Ви вирішили зайнятися вирощуванням винограду, закласти цілий виноградник або посадити один кущ, отже, перед Вами виникає ключове питання: «Як вибрати посадковий матеріал? Де краще купити саджанці та живці винограду? У цій статті ми постараємося відповісти на це питання і все розкласти по поличках. Що потрібно враховувати під час вибору конкретних сортів винограду, які Ви плануєте посадити?

Є фактори об’єктивні та суб’єктивні. Об’єктивні – це ті, на які ми не можемо вплинути, такі як місце розташування, клімат, погодні умови, грунт, властивості кожного сорту винограду та інше. І суб’єктивні – це ті, які залежать від наших з Вами переваг, смаку, кольору, розміру винограду, приблизного терміну дозрівання і так далі. Водночас суб’єктивні фактори обов’язково повинні відповідати об’єктивним.

Так, наприклад, якщо Вам подобається певний сорт винограду пізнього терміну дозрівання, але Ви живете в регіоні, в якому невисока середня температура повітря в період вегетації, цей сорт просто не визріє, тому що йому не підходять ґрунтово-кліматичні умови Вашої місцевості.

У зв’язку з чим, вибираючи сорт винограду необхідно звертати увагу на його властивості (стійкість до морозу, хвороб, транспортабельність, смак, колір, термін дозрівання та інше).

Властивості винограду, на які необхідно звернути увагу

Морозостійкість – це здатність винограду витримувати морози без значних збитків. Розглядати цю властивість потрібно в комплексі, враховуючи зими, які властиві Вашій місцевості, чи збираєтесь Ви вкривати виноград, чи він виводитиметься на арку та інше.

Стійкість до хвороб також є важливою властивістю винограду. Чим більша стійкість, тим менше необхідно обробляти виноград та легше зберегти врожай. Це особливо важливо для виноградарів-початківців. Існує кілька умовних систем оцінювання стійкості винограду. Основною є 5-ти бальна шкала від 1 до 5 балів. Чим менший бал, тим стійкіший сорт. У середньому сучасні сорти винограду мають стійкість лише на рівні 2,5-3,5 бала.

Транспортабельність – це здатність винограду до транспортування без втрати товарного вигляду. Ця властивість є другорядною і має значення, якщо Ви плануєте виноград продавати і транспортувати.

Смак, колір, форма. Ну як кажуть: «На смак та колір товаришів немає». Тут кожен має свою перевагу. Хтось любить мускатні сорти, а хтось їх ненавидить. Комусь подавай тільки кишмишові, бо вони без кісточок, а хтось вважає, що вони не соковиті.

Термін дозрівання – це також одна з найважливіших властивостей винограду. Так склалося, що у пріоритеті зазвичай дуже ранні та ранні сорти, оскільки всі бажають отримати перший урожай якомога раніше. Але доцільним є вирощувати різні за терміном дозрівання гібридні форми, щоб мати врожай протягом усього періоду збирання врожаю.

Формат посадкового матеріалу

Після того, коли Ви вже вибрали ряд сортів, які Вам підходять за об’єктивними та суб’єктивними факторами, потрібно визначиться в якому вигляді купити посадковий матеріал (живці, саджанці, що вегетують, однорічні саджанці).

Варіант із живцями підходить досвідченим виноградарям, а також тим, хто бажає самостійно проростити живці, маючи певні умови. До плюсів цього вибору варто віднести ціну, яка зазвичай вдвічі дешевша за ціну саджанця винограду. До мінусів – ймовірність того, що живець не проросте і Вам доведеться його викинути, а також більший термін до першого врожаю порівняно з однорічними саджанцями.

Саджанець, що вегетує, – це саджанець, який посаджений в ємність із землею (стаканчик, обрізана пляшка тощо) і у якого є вже зелена втеча з листочками. До переваг цього варіанта можна віднести хороше приживання, а також можливість побачити, що рослина жива (зелена). До недоліків – складніше транспортувати, необхідність загартовування.

Вегетирующие саженцы винограда

Однорічні саджанці – це саджанці, які вже росли в школі, мають хороше коріння, але ще не мають листя. До плюсів у першу чергу потрібно віднести рік запасу, в порівнянні з іншими варіантами, тобто ці саджанці швидше розвиваються, і раніше Ви отримаєте перший урожай. На наш погляд, це найкращий варіант.

годовалые саженцы винограда ВН

Восени чи навесні

Коли садити, восени чи навесні? Принципової різниці немає. До переваг весни можна віднести можливість посадки саджанців і весняний настрій.

Та й останнє питання. Де купувати посадковий матеріал? Сьогодні є безліч методів і варіантів. Можна купити на ринку, у магазині, за оголошенням, через інтернет, у виноградаря вдома. Але, напевно, це не головне, головне – у кого купувати.

Наведу приклад, колись дуже давно я купив на ринку саджанець винограду у незнайомого продавця, який красиво розповідав про його унікальні властивості. Через кілька років я зрозумів, що купив «дикун» і порожньо витратив весь цей час. Цього «виноградаря» ніколи більше не бачив. Але він мені дав хороший урок, який я засвоїв на все життя. Потрібно купувати у того, кому Ви довіряєте, хто цінує свою репутацію та своє ім’я.

Таким чином, можна знизити ризик купівлі неякісного посадкового матеріалу та банальної пересортиці. Ми можемо гарантувати, що у нас Ви купите лише якісний посадковий матеріал. Нам дуже важливо, щоб клієнти були задоволені, щорічно отримуючи виноградну насолоду у вигляді гарного врожаю.

Окрім того, Вам можуть бути цікаві наступні статті:

  1. Класифікація сортів винограду
  2. Як посадити виноград в посадкову яму
  3. Обрізка виноградної лози

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору