Укорінення живців винограду

Способи укорінення живців винограду

Взимку виноградарі відпочивають і готуються до нового сезону. У середині лютого можна починати укорінення живців винограду.
 
За роки роботи в галузі виноградарства ми випробували різні методи вкорінення живців: на воді, у ґрунтосуміші, у вологій тканині, у кильчеваторі та інші.
 
Досить непогано вкорінюються живці у банка на батареї, як зображено на фотографії нижче.
 
 

Укорінення в кільчеваторі

Найбільш ефективним, на наш погляд, є метод укорінення в кільчеваторі.
З ним зараз і познайомимося детальніше.
 
Нарізаємо 2-х і 3-х очкові живці, зріз знизу потрібно зробити відступивши 5 мм від вузла (нижче нирки, яку засліплюють). Доцільно живці підписувати, щоби не виникло пересортиці.
 
Після цього, верхній зріз обмочуємо в рідкий нагрітий парафін на водяній бані, в наступній послідовності (вода, парафін, вода). Живці після такої процедури потрібно поставити у воду на 2/3 їх довжини на кілька діб (2-3).
 
Для цього беремо дощову, снігову, або добре відстояну водопровідну воду. Вимочувати отримані черешки необхідно за температури +15+20°С. Зазвичай, якщо живці не пересушені, то 2 доби достатньо.
 
Для подальшого процесу укорінення нам знадобиться розчин, який ми готуємо наступним способом. на 10 л. води за рецептом 2 г гетероауксину та ложка меду (30-40 г). У цей розчин поміщаємо живці тільки на 5-6 см від нижнього зрізу, на 16-20 годин. Після цього їх промиваємо чистою водою.
 
Потім, підготовлені живці влаштовуємо в кільчеватор або в дерев’яний ящик розділяючи їх пропареними вологою тирсою (вологість постійно потрібно підтримувати).
 
Після чого ящик встановлюємо біля батареї або іншого джерела тепла, так щоб нижня частина живців була в зоні, в якій температура буде приблизно на рівні +23-26 ° С, а верхня частина – при температурі +10-12 С.
 
Таким чином, створюємо різницю температур, щоб бруньки прокинулися якомога пізніше. Протягом 2-3 тижнів, знизу живця повинен утворитися калюс і коріння. Після цього, живці потрібно висаджувати в стаканчики. Якщо Ви все зробили правильно – результат укорінення Вас приємно здивує.
 
Окрім того, Вам можуть бути цікаві наступні статті:
Прокрутка до верху